Zuzuland
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Socrii

3 participanți

In jos

Socrii Empty Socrii

Mesaj  Dr. Xanax Mier Aug 20, 2008 1:24 pm

Soacra - eternul subiect ¨horror¨...soacra = poama acra
Sa discutam putin despre socri si soacre , cum va intelegeti cu ei , ce probleme intampinati si ce masuri luati atunci cand cauta sa intre prea mult in viata voastra (de cuplu )?
Dr. Xanax
Dr. Xanax
Medic de garda
Medic de garda

masculin Numarul mesajelor : 411
Varsta : 48
Localizare : 45°38′00″N, 25°35′00″E
Data de inscriere : 17/07/2008

http://www.zuzuland.forumgratuit.ro

Sus In jos

Socrii Empty Re: Socrii

Mesaj  Lady Zuzu Mier Oct 01, 2008 8:21 pm

Eu cu soacra mea nu ma inteleg absolut deloc:

are tot timpul impresia ca nu am destula grija de fiul ei;
e suparata ca mie nu imi place sa calc si a spus ca ii zice lu mama (asta a fost tare Very Happy)
m-am certat vreo 10 minute la telefon pe tema: coronita de mireasa, discutiile find de genul: Ea: trebuie sa porti coronita; Eu: Eu nu pot coronita; Ea: toate miresele poarta; Eu: eu nu port coronita... si mult ...
tot timpul ne aduce mancare - de parca eu n-as gati si tot timpul trebuie sa arunc mancarea pe care o aduce pentru ca nu se mananca.
ma suna de vreo 400 de ori pe zi doar pentru a-mi spune sa-i duc ei rufele la spalat ca eu sunt foarte ocupata - dar de ce s-a mai inventat masina de spalat?!
pana acum am dat-o afara din casa de vreo 3 ori dar de fiecare data a doua zi ma suna sa ma intrebe ce fac de parca nimic nu s-ar fi intamplat.
imi suna parintii de vreo 100 de ori pe zi pe motivul ca au de discutat de nunta cand ai mei nu se baga.
imi suna sora de 50 de ori pe zi sa o intrebe de ce nu-i raspund ai mei la telefon.
E nebuna...
cam atat
Lady Zuzu
Lady Zuzu
Medic de garda
Medic de garda

feminin Numarul mesajelor : 270
Varsta : 39
Localizare : In intuneric...
Data de inscriere : 17/07/2008

Sus In jos

Socrii Empty Re: Socrii

Mesaj  Extraveral Mier Oct 01, 2008 9:52 pm

Lady Zuzu a scris:
E nebuna...
cam atat


Lady nu te mai consuma.Metoda e simpla.Interneaz-o aici si ne ocupam noi de ea Laughing
Extraveral
Extraveral
Nebun de legat
Nebun de legat

feminin Numarul mesajelor : 122
Data de inscriere : 25/07/2008

Sus In jos

Socrii Empty Re: Socrii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum